Webovky, domény, seo, design

Měsíční archív: Říjen 2013

Tvorba webových prezentací

Tvorba webových prezentací je v dnešní době základem marketingu, neboť většina potenciálních klientů vyhledává produkty nebo služby online. Webová prezentace vaši firmy nebo čehokoliv jiného tedy musí nějak vypadat a mít určitou úroveň.

Webovou prezentaci si  můžete nechat udělat nějakou společností anebo samozřejmě pokud jste z oboru, tak si můžete svoji webovou stránku vytvořit sami. Pojďme se nyní podívat na seznam některých programů, které jsou pro tvorbu webových prezentací ideální a mezi uživateli nejoblíbenější.

V prvé řadě musíme určitě jmenovat PSPad. Jedná se o pokročilejší textový editor, který byl vyvinut českým autorem, a který se vyznačuje opravdu mnoha funkcemi. Mohli bychom jmenovat například práci s kódováním, zvýraznění syntaxí různých programovacích jazyků, kontroly správnosti pravopisu a tak podobně. U tohoto programu je však opravdu nutno podotknout, že je spíše pro ty pokročilejší uživatele, kteří mají s programováním již nějakou praxi.

Dalším velice oblíbeným programem je pak například NetBeans, který je také určený spíše těm pokročilejším uživatelům. Hlavní doménou tohoto programu je vývojové prostředí pro aplikace PHP.  Součástí je pak také podpora pro SQL, XML, JavaScript, CSS a XHTML. NetBeans se dále vyznačuje barevným označování syntaxí, vlastním systémem práce pro snadné návraty k dřívějším úpravám, možnost práce v panelech, podporu ladících nástrojů, napovídání metod, funkcí, tříd a mnoho jiných funkcí.

Mezi další alternativy pak patří například aplikace jako KompoZer, Notepad++, Web Page Manager, Eclipse PDT a tak podobně. Programů, prostřednictvím kterých můžete programovat, je tedy určitě hodně a je jen na vás, který na vás svými funkcemi, ovládáním a možnostmi zapůsobí.

Vložil Webové stránky jednoduše | Štítek , , , | Zanechat komentář

SEM marketing

SEM neboli Search engine marketing znamená vlastně používání klasického obchodního marketingu ve vyhledávačích. Je to tedy vlastně jakási online forma reklamy, která je zaměřená na zvyšování známosti a viditelnost webu, na propagaci, což by všechno mělo vést ke zvýšení návštěvnosti vaši webové stránky.

Search engine marketing může být v několika podobách, v drtivé většině případů se však jedná o služby placené. Většinou jsou platby zprostředkovávány takzvaným PPC modelem, což je vlastně placení za klik na nejčastěji banner nebo textový odkaz v síti serverů, jež vlastně tento způsob propagace nabízejí.

Dalším, také velice častým, způsobem propagování, je nákup lukrativnějších pozic v žebříčcích vyhledávačů velkých portálů, jako například seznam, centrum, yahoo a tak podobně. Avšak pozor, google tento způsob propagace nepodporuje. Určitě si mnoho lidí říká, že se vlastně jedná o to samé, jako je SEO. SEM a SEO však mají několik podstatných odlišností.

V prvé řadě jde o to, že u SEO optimalizace musíte měnit určité věci přímo na webových stránkách (tedy například strukturu, zdrojový kód, obsah webu a tak podobně). U SEM marketingu tomu tak není a vše záleží pouze na vašich finančních možnostech.  SEM marketing má velikou výhodu například v tom, že si tak můžete nechat zjistit přesný počet lidí, kteří navštívili vaše stránky. Poté díky PPC systémům můžete také zjistit, jaká je celková návratnost investicí do této formy marketingu.

V současné době se tedy jedná o nejefektivnější formu online reklamy, avšak na druhou stranu také o nejdražší formu reklamy pro vaše webové stránky.

Vložil Optimalizace webu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Optimalizace webových stránek

Optimalizace webových stránek neboli Search Engine Optimization (SEO) je určitou formou zvýhodňování vaší webové stránky v ohledu pozice v internetových vyhledávačích. Existuje několik různých metod seo optimalizace.

Některé jsou etické a jiné zase neetické, avšak ne zakázané. V prvé řadě se podíváme na ty etické. Základem je samozřejmě unikátní a kvalitní obsah, které by se měl pravidelně aktualizovat. Mezi zasvěcenými se používá takové úsloví, že “obsah je král.” Dalším kritériem je používání tagů (značek) dle předpisů, které jsou normované.

Na správných místech by měl tvůrce stránky užívat syntaktického a sémantického zápisu značek pro programovací jazyk XHTML či HTML. Jedná se tedy například o značky jako strong pro silné zdůraznění, em pro klasické zdůraznění, <h..> pro nadpisy a tak podobně. Dalším aspektem je používání popisů, nadpisů a titulků. Dalším bodem je neměnná a krátká URL adresa, která by měla být poměrně lehce zapamatovatelná.

Doporučuje se také používat v url adrese klíčová slova, což může zvýhodnit u některých internetových vyhledávačů pozici. Důležité je také budování zpětných odkazů, které vedou na vaši stránku. Pomocí zpětných odkazů se zvyšuje hodnocení vaši stránky, u seznamu se jedná o takzvaný S-Rank a u Googlu o takzvaný PageRank. Pokud tedy bude mít vaše stránka kvalitní odkaz, tak je vyšší šance, že na ni budou ostatní weby odkazovat.

Google si například kontroluje, jestli je například web o nábytku skutečně o nábytku a tak podobně. Nyní se zběžně podíváme na neetické metody seo optimalizace. Zde patří například klasický spam, tedy cpaní odkazů na vaši stránku tam, kam v žádném případě nepatří, například na různá fóra, do diskuzí a tak podobně. Mezi další neetické metody patří například skrytý text nebo oklamání robotů.

Vložil Optimalizace webu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Optimalizace pro vyhledávače Seo

V prvé řadě se podíváme, co to vlastně podíváme co to vlastně SEO optimalizace je. Celým názvem Search Engine Optimalization je vlastně metodikou pro upravování a samotné vytvoření webů tak, aby jejich obsah a forma byly vhodně zpracovatelné v internetových vyhledávačích, tedy například na googlu, seznamu, yahoo, centru a tak podobně.

Základním a primárním cílem celé seo optimalizace je to, aby se vaše webová stránka dostala ve vyhledávačích na co nejvyšší pozici, ideálně tedy, aby byla na prvním místě, čímž se vlastně přiláká co největší množství potencionálních zákazníků. Určitě to víte z vlastní zkušenosti, že pokud o něčem hledáte informace a zadáte dané klíčové slova do vyhledávače, tak se většinou mrknete jen na první stránku.

Tam také většinou najdete odpověď. Seo optimalizace je však také mnoha lidmi kritizována, především díky své “účelovost.” To určitě také znáte ze své vlastní zkušenosti. Vyhledáváte nějaké informace, kliknete na stránku, kterou vám vyhledávače našel, a na stránce se přitom o dané problematice nedozvíte nic. Nejedná se však o nic trestného nebo zakázaného, takže se s takovými stránkami setkáváte velice často.

Webové stránky jsou také v pravidelných intervalech hodnoceny internetovými vyhledávači, a to za pomocí botů, neboli crawlerů. Tito boti vlastně stahují z webových stránek obsah, který je pak analyzován, indexován a ukládán do databáze. Přesný způsob hodnocení většinou není známý, neboť každá firmy jej má jiný a tento způsob si povětšinou tají.

Vložil Optimalizace webu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Registrace domén Váš hosting

Váš hosting je společností, která nabízí levný a kvalitní webhosting, který je určený opravdu široké veřejnosti. Webové prezentace mají u této společnosti jak soukromé osoby, tak také velké firmy. Podívejme se nyní na několik důvod, proč si zařídit webhosting právě u této společnosti.

Získáte velice ochotnou technickou podporu a také zcela individuální přístup. K dispozici má společnost opravdu značkové stabilní servery, které se pyšní opravdu vysokou dostupností, která je 99,98 procent. Ceny u společnosti Váš hosting začínají na třiceti pěti korunách za měsíc, takže základní nabídku si může dovolit opravdu každý.

Máte zaručenou také bezpečnost vašich dat, SMPTPS, SSL protokolů HTTPS, POP3S, IMAP4S a tak podobně. Administrace webhostingu má opravdu výborné intuitivní rozhraní, ve kterém si poradí opravdu každý, jak začátečník, tak také profesionál.

Společnost používá vlastní upravené mailservery, což vlastně zaručuje minimální příjem spamu. Vaše klientská data jsou zálohovány každých dvacet čtyři hodin. Zaregistrování vaší domény pak proběhne zhruba několik hodin po dokončení vaší objednávky. V prvé řadě je ale na vás, vybrat vhodné jméno pro vaši doménu. V názvu nesmíte používat žádnou diakritiku ani mezery, přičemž zakázané jsou také znaky jako otazník, dvojtečka, zavináč, tečka a tak podobně.

Může se samozřejmě také stát, že doména, kterou si vyberete, bude již zabraná. V takových případech se podívejte nejprve po nějaké jiné koncovce a pokud ani toto nevyjde, tak po jiném doménovém jméně. Doporučuje se také v názvem používat spojovník mezi dvěma slovy. Je to z důvodu lepší seo optimalizace. Jméno domény pak vybírejte také tak, aby si jej lidé snadno zapamatovali.

Vložil Levné domény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hosting domény

Společností, které se zabývají prodejem hostování domén je poměrně veliké množství.

Pokud se chcete na služby takových společností podívat, tak si zadejte do nějakého internetového vyhledávače heslo jako třeba “hosting domén” a vyjede vám veliké množství odkazů na společnosti, které se tímto zabývají.

Jednou z takových společností je pak například společnost s ručením omezeným Active 24. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb v celé Evropě v oblastech, jako jsou například prodej domén, hosting a tak podobně. Záběr společnosti je však samozřejmě mnohem vyšší.

Pokud bychom se měli podívat trošku do historie tohoto uskupení, tak bychom museli zhruba do roku 1996, kdy vzniklo počáteční sdružení s názvem Globe Internet.

O rok později se z tohoto sdružení stala společnost s ručením omezeným. V roce 2004 do Globe Internet vložila kapitál právě společnost Active 24, přičemž na konci tohoto roku převzala původní společnost také toto jméno. V roce 2005 se pak dostala společnost opravdu do širokého povědomí lidí, kdy se vlastně značně rozrostla a modernizovala.

Domén je samozřejmě veliké množství, přičemž se liší v prvé řadě svojí cenou, od které se také odvíjí atraktivita. Nejoblíbenější doménou je samozřejmě česká doména .cz, za kterou zaplatíte něco přes dvě stě korun za rok. Dále máme domény mezinárodní, tedy například .com, .net, .org, .info, .biz a tak podobně. Cena těchto domén je totožná – 199 korun za rok. Zajímavá je také doména .mobi, která je určená pro weby určené pro mobilní zařízení jako PDA nebo mobilní telefony.

Cena této domény je pak 335 korun za jeden rok. Na kompletní ceníky a nabídku se pak můžete podívat na oficiální internetové stránky této společnosti.

Vložil Levné domény | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Domény na prodej

U nákupu a výběru domén byste se měli zaměřit na několik důležitých faktorů. V prvé řadě se jedná například o stáří domény. Podle toho, jak je daná doména stará, můžeme odhadnout důvěru a autoritu webu. Platí přitom většinou, že čím starší je doména, tak tím lepší hodnocení získává v internetových vyhledávačích.

Podíváme se nyní, jak se vlastně určuje stáří domény. Mnozí lidé si myslí, že se stáří domény začíná počítat od její registrace, což však není pravda. Počátečním datem pro stáří domény je datum, kdy byla poprvé zaindexována nějakým vyhledávačem, což znamená, že byla spuštěna i s nějakým zpětným odkazem. Stáří domén pak můžete zjistit například podle služby Internet Archive.

Dalším důležitým faktorem je pak také samozřejmě jméno domény, od kterého se pak především odvíjí také cena domény. Jméno domény je zřejmě také nejdůležitějším prvkem, neboť od něj se odvíjí to, jak bude například vaše společnost nebo váš projekt prezentován a pak také optimalizace vašich webových stránek. Dobré jméno domény vám také zajišťuje samo o sobě správnou seo optimalizaci, tedy zobrazování v internetových vyhledávačích.

Avšak rozhodně si nesmíte myslet, že toto samo o sobě všechno stačí. Tímto, tedy názvem domény, klíčovým slovem, značkou firmy, získáte jen určitý náskok oproti ostatním. Web musí projít určitou, alespoň základní, optimalizací, díky které se stane ve vyhledávačích opravdu atraktivním. Další důležitou věcí jsou pak také odkazy na vaši doménu, přičemž čím kvalitnější odkazy jsou, tím lépe pro vás samozřejmě.

Vložil Levné domény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Český hosting

Hosting webových serverů nabízí poměrně veliké množství různých společností, přičemž jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších na českém trhu je pak například společnost Český hosting.

Webhosting u Českého hostingu má plně profesionální zákaznickou podporu a také velice pohodlnou klientskou sekci.

Všechny služby, které vám český hosting poskytuje, získáte v jednom jediném programu, takže je všechno krásně přehledné a intuitivní.

Společnost získala také jako první hostingová společnost v České republice titul Webhoster roku. Společnost pak nabízí jeden webhosting za jednu cenu, se všemi službami, takže se jedná o opravdu univerzální službu. Celý balíček pak dostanete pouze za jeden tisíc korun ročně. V balíčku dostanete komplexní nabídku prostoru, služeb, podporu databází a skriptů. Na jednom hostingu také získáte možnost provozovat více domén.

Přenos dat je taktéž neomezený a garantuje celkovou dostupnost. Webhosting dále nabízí také podporu nejčastěji používaných a oblíbených aplikací opensource, jako například fóra, internetové obchody anebo publikační systémy. Pro všechny vaše aktivity získáte k dispozici celkově dvacet pět gigabajtů prostoru na disku, přičemž pět je určených pro databáze, deset pro emaily a deset pro web samotný. Počet subdomén je taktéž neomezený, jedná se o domény třetího řádu.

Samozřejmostí je pak neomezené množství emailových schránek, antispamová a antivirová kontrola pro emaily, automatické odpovědi na příchozí maily, emailový koš, nastavení velikostních kvót a tak podobně. Všechny vaše data se zálohují každých dvacet čtyři hodin, přičemž monitoring serverů běží samozřejmě neustále. Klientská sekce je taktéž velice příjemná.

Vložil E-shopy jednoduše | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Hosting zdarma

Společnost s ručením omezeným Hosting zdarma je společností, která na funguje na českém internetu již poměrně dlouhou dobu a nabízí svým zákazníkům hosting samotný a také samozřejmě související hostingové služby.

Za celou dobu, co společnost tyto služby poskytuje, byl vlastně vytvořen zcela unikátní model poskytování webhostingu, díky kterému máte garantovaný plynulý chod všech domén a dalších doplňkových produktů. Při využití služeb této společnosti budete mít díky online administrativnímu rozhraní možnost rychle a jednoduše spravovat vaše domény, provádět změny nastavení účtů a další potřebné věci.

Monitoring serverů u této společnosti běží opravdu nonstop, takže si můžete být jistí, že téměř na sto procent nemůže dojít k výskytu žádného problému, neboť rizika problému jsou v drtivé většině případů detekovány ještě dříve, než k daným problémům může vůbec dojít. Společnost pak nabízí celkově tři produkty, které se liší cenou a uživatelským využitím.

V prvé řadě se jedná o tarif Start, za který si zaplatíte pouhých šestnáct korun měsíčně. Tento tarif je vhodný především pro vaše osobní stránky, menší vizitku vaší společnosti nebo malé internetové prezentace. Celkově zahrnuje tento program dvě stě MB, přičemž sto MB je vyhrazených pro MySQL databázi a dalších sto pro doménu na FTP. Další možností je zde tarif Komplet, za který zaplatíte měsíčně dvacet pět korun.

Pro váš hostingový prostor zde dostanete celkově tři GB. Tento tarif je vhodný například pro běžné internetové prezentace, které využívají databáze a PHP skript. Poslední možností je zde tarif Komplet, za který zaplatíte čtyřicet šest korun měsíčně. Tento tarif je pak vhodný pro rozsáhlejší webové projekty, jakými jsou například internetové obchody a tak podobně.

K tomuto tarifu dostanete hostingový prostor o velikost deset GB. Pro více informací o službách se pak můžete podívat na oficiální stránky společnosti.

Vložil Stránky zdarma | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Šablony WordPress

WordPress je svobodným redakčním open source publikačním systémem, který je celý napsaný v MySQL a PHP. WordPress je vyvíjený pod GNU GPL licencí, přičemž největším podporovatelem je společnost Automattic a vývojáři této společnosti vlastně na wordpressu pracují.

Uživatelská základní a vývojářská komunita wordpressu je opravdu silná, přičemž poslední vývojářskou verzi s označením 3.0 si stáhlo již několik desítek milionů lidí. Podle oficiálních statistik je wordpress používaný na něco kolem patnácti procent všech světových webových stránek. Poslední verze tohoto redakčního systému umožňuje spravovat pod jednou instalací několik webů.

Na jednom serveru je také systém wordpressu schopen vytvořit více webů a databází. Pojďme se nyní podívat na základní vlastnosti tohoto redakčního systému. Jedná se tedy například o dodržování standardů CSS, XHTML a XML, integrovaného správce odkazů, podporu pluginů, strukturu trvalých odkazů, které jsou přátelské k internetovým prohlížečům.

Dále například typografický filtr pro styl textu a formátování, podpora pro pingback a trackback, více kategorií pro příspěvek a podkategorie, podpora vzhledových témat a tak dále. Redakční systém wordpress je lokalizovaný také do češtiny, přičemž první verze byla pro verzi 2.0.

Zakladateli celého projektu jsou bratři Mike a Matt Little, přičemž mezi vývojáře systému patří dále například Mark Jaquith, Matt Mullenweg, Ryan Boren, Andy Skelton, Peter Westwood, Michel Valdrighi a další. WordPress se začal poměrně hojně používat zhruba v roce 2004, přičemž jednotlivé verze a vydání tohoto systému nesou jména slavných jazzových hudebníků, jako například Mingus, Coltrane, Sonny a tak podobně.

Vložil Webové stránky jednoduše | Štítek , , , , | Zanechat komentář