Webovky, domény, seo, design

Domény na prodej

U nákupu a výběru domén byste se měli zaměřit na několik důležitých faktorů. V prvé řadě se jedná například o stáří domény. Podle toho, jak je daná doména stará, můžeme odhadnout důvěru a autoritu webu. Platí přitom většinou, že čím starší je doména, tak tím lepší hodnocení získává v internetových vyhledávačích.

Podíváme se nyní, jak se vlastně určuje stáří domény. Mnozí lidé si myslí, že se stáří domény začíná počítat od její registrace, což však není pravda. Počátečním datem pro stáří domény je datum, kdy byla poprvé zaindexována nějakým vyhledávačem, což znamená, že byla spuštěna i s nějakým zpětným odkazem. Stáří domén pak můžete zjistit například podle služby Internet Archive.

Dalším důležitým faktorem je pak také samozřejmě jméno domény, od kterého se pak především odvíjí také cena domény. Jméno domény je zřejmě také nejdůležitějším prvkem, neboť od něj se odvíjí to, jak bude například vaše společnost nebo váš projekt prezentován a pak také optimalizace vašich webových stránek. Dobré jméno domény vám také zajišťuje samo o sobě správnou seo optimalizaci, tedy zobrazování v internetových vyhledávačích.

Avšak rozhodně si nesmíte myslet, že toto samo o sobě všechno stačí. Tímto, tedy názvem domény, klíčovým slovem, značkou firmy, získáte jen určitý náskok oproti ostatním. Web musí projít určitou, alespoň základní, optimalizací, díky které se stane ve vyhledávačích opravdu atraktivním. Další důležitou věcí jsou pak také odkazy na vaši doménu, přičemž čím kvalitnější odkazy jsou, tím lépe pro vás samozřejmě.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Levné domény a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.