Webovky, domény, seo, design

Web design

Webdesign je mezioborovou disciplínou, která využívá prvků, jako jsou například interakční design, vizuální komunikace, marketing, psychologie, copywriting, branding, gamifikace a tak podobně. Základním cílem celého webdesignu je vlastně vytvoření funkčních webových stránek nebo webových aplikací.

Funkčnost webových stránek je pak dána zejména tím, že splňují určité kritéria. Jedná se například o to, že jsou webové stránky navštěvovány návštěvníky, dále to, že je webové stránky určitým způsobem ovlivňují k tomu, aby provedli nějakou akci, která je podobná záměru majitele webu.

Úspěšnost je také dána samozřejmě tím, že se návštěvníci na daný web vracejí a samozřejmě také, že o něm mluví na veřejnosti a přivede tak na webové stránky další návštěvníky. Základním cílem webových stránek je pak zejména přinášení užitku, a to nejčastěji užitku finančního.

Na webdesign existuje několik základních pohledů. Jedním takovým je pak například takzvaná Maslowova pyramida. Pyramida má několik jednotlivých stupňů, na které by se měl webdesignér zaměřit. Jedná se například o nalezitelnost. Webové stránky by měly být snadno nalezitelné zejména pro cílovou skupinu zákazníků.

Dále dostupnost, kdy by se měl web rychle načítat a fungovat bez chyb. Mezi další stupně pak patří například přístupnost, intuitivnost, použitelnost, příjemnost, smysluplnost a tak dále.

Komentáře jsou uzavřeny.